To zobaczysz we Florencji

Florencja jako stolica Toskanii kojarzy się z winem, jak i z Placem świętego Marka, ale to zdecydowanie coś więcej – można tu bowiem znaleźć liczne budowle renesansowe, stanąć twarzą w twarz z dziełami sztuki i dać się zapomnieć wśród wspaniałych ogrodów. Jeżeli nie jest się pewnym, co warto zobaczyć we Florencji, to zaprezentowana poniżej lista może stanowić dobry punkt wyjścia dla wycieczki.

Florencja – przeszłość na wyciągnięcie ręki

Florencja to miasto, które zachwyca miłośników rzeźb, sztuki i architektury, jak również tych, którzy nie wyobrażają sobie odpoczynku bez spacerów. To miasto, w którym każdy znajdzie to, co lubi najbardziej, a poza tym wypije smaczną kawę i pozwoli na degustację lokalnej kuchni.

1. Ogrody Boboli to założone przez Medyceuszy ogrody rozciągające się na tyłach Palazzo Pitti. To punkt obowiązkowy na mapie osób, które uwielbiają spacery i szukają odpowiedniego miejsca na przechadzki wśród kwiatów, zieleni oraz licznych fontann. Cena za bilet wstępu zależna jest od pory roku: latem zapłaci się 10 euro, zimą – 6 euro.
2. Galeria Uffizi to miejsce, które stało się słynne ze względu na jedną z najbogatszych na świecie kolekcji zbiorów. To punkt obowiązkowy na mapie Florencji dla miłośników sztuki i malarstwa.
3. San Marco to obszar Florencji niedaleko historycznego centrum, na którym znajduje się między innymi Plac świętego Marka, który przyciąga swoją malowniczością, oraz galeria sztuki Galleria dell’Accademia, do której zmierzają liczni turyści chcący zobaczyć oryginalną figurą Dawida autorstwa Michała Anioła.
4. Bazylika Santa Croce zlokalizowana na obszarze o tej samej nazwie to kościół fraciszkański, który przez 500 lat był miejscem pochówku i uwiecznienia słynnych mieszkańców, pochowano tu między innymi Michała Anioła, Galileusza czy Macchavelliego, znajduje się tu również symboliczny grobowiec Dantego.
5. Pałac Vecchio – Palazzo Veccio to jeden z symboli miasta. Budowla powstała w XIV i na początku pełniła rolę ratusza. Tym, co go charakteryzuje, jest specyficzna wieża będąca punktem widowiskowym, skąd można spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Przed wejściem do pałacu stoi kopia rzeźby Dawida.