Złote sztabki lub monety inwestycyjne. Lokata w złoto to dobry deal!

Niektórzy inwestują w fundusze, odkładają w ZUSie, gromadzą oszczędności na lokatach, inni skupują ziemię lub nieruchomości. A inni, którzy lubią pieniądze i ufają w wartość kruszcu, inwestują w złoto. Kupujemy je najczęściej w formie sztabek lub monet. Złota nie kupujemy z myślą o tym, aby je sprzedać, choć nie oznacza to, że go nie sprzedamy.

Lokata inwestycyjna w złoto

Jeśli ktoś zdecyduje się na inwestowanie w złoto, to w dłuższym rozrachunku czasowym, na pewno na tym nie straci. Złoto kupujemy w formie monet lub sztabek (1000 g sztabka to równowartość niewielkiej kawalerki). Złoto inwestycyjne podlega prawu podatkowemu i powinno spełniać określone parametry. To złoto sprzedawane w postaci sztabek o próbie co najmniej 995 oraz złote monety, które mają próbę 900 i zostały wybite po roku 1800, są lub były obowiązującym środkiem płatniczym w kraju pochodzenia i są sprzedawane po cenie, która nie przekracza o więcej niż 80% wartości rynkowej złota zawartego w monecie. Kiedy decydujemy się na zakup monety kolekcjonerskiej, kupujemy czyste złoto, lecz w innej niż sztabka postaci.

Skupuj złote monety!

Najpopularniejsze złote monety lokacyjne to południowoafrykański Krugerrand, amerykański Złoty Orzeł, kanadyjski Liść Klonowy, australijski Kangur, austriacki Filharmonik czy brytyjski Suweren. Sztabki powinny posiadać certyfikat autentyczności. Za uncjowego Krugerranda zapłacimy dzisiaj ok. 5 500 zł.

Sztabki złota w Polsce

Sztabki złota o charakterze upominkowym, okazjonalne, o różnej wadze i wartości można kupować w Mennicy Polskiej i Skarbnicy Polskiej. Warto pamiętać, że im niższa gramatura, tym większa marża sprzedającego.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *