Multiagencja ubezpieczeniowa: Ubezpieczenie dla firm

Nawet jeśli majątek firmy nie jest duży, jakieś biurko, laptop czy komputer, to gdy zniknie, stratę odczuwamy dotkliwie. Z tego względu warto może rozważyć firmowe ubezpieczenie, tym bardziej, że można taką kwotę wpuścić w koszty.

Multiagencja ubezpieczeniowa i statystyki

Ubezpieczenie majątku trwałego firmy należy do najbardziej rozpowszechnionych. Ubezpieczamy sprzęt elektroniczny i meble na wypadek kradzieży i włamania, a także całość mienia od zdarzeń losowych, jak pożar czy powódź lub zalanie. Duże przedsiębiorstwa zapewniają też szeroką ofertą świadczeń dodatkowych dla pracowników, jak: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czy ochrona prawna w przypadku sytuacji konfliktowych i procesów sądowych. Nie mamy dobrych doświadczeń z firmami ubezpieczeniowymi, dlatego większość z nas dosyć sceptycznie podchodzi do zalet ubezpieczenia.

Ubezpieczenia dla firm

Czasy jednak stopniowo się zmieniają i wzorem wielu krajów europejskich ubezpieczenie zaczyna mieć coraz większe znaczenie. Pomimo wiary, ze jesteśmy pod szczęśliwą gwiazdą, pechowe chwile przychodzą i gdy się zdarzą są szczególnie bolesne, szczególnie wtedy, gdy otwieramy firmę za własne pieniądze i inwestujemy w nią prawie wszystko, co mamy.

Firmowe ubezpieczenie to konieczność?

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie można dostosować do potrzeb małego czy średniego przedsiębiorcy, a także do rodzaju i charakteru prowadzonej działalności. Składka polisy nie musi być wysoka, obecnie w porównywarkach internetowych mamy cały przegląd ofert poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Można wybrać coś odpowiedniego. Zakładanie, że akurat nas nie dotyczy żadna kradzież, czy wypadek losowy nie jest najlepszym pomysłem. Nawet mając na utrzymaniu firmę ochroniarską.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *