Kredyt lub pożyczka bez zdolności kredytowej? Oblicz swoją zdolność!

Nasze dochody nie są wysokie, a przydałby się kredyt na rodzinne inwestycje. Jak obliczyć, czy nas stać na kredyt, by nie wplątać się w kłopoty finansowe. Jak wybrać odpowiedni bank?

Obliczanie zdolności kredytowej

Jak wszystko, kalkulatory obliczania zdolności kredytowej można znaleźć w internecie. Liczą one oczywiście w sposób przybliżony i nie oznacza to, że każdy bank udzieli nam kredytu. Niemniej kalkulator pozwala wstępnie oszacować na co nas stać. Ważnym czynnikiem jest wspólne gospodarstwo domowe oraz liczba osób w rodzinie i ile osób mamy na utrzymaniu. Kto i ile zarabia, czyli najpierw przychody, a następnie wydatki: jak wysokie są nasze raty kredytów (jeśli takie są), a także limity na kartach kredytowych i dopuszczalne salda debetowe na rachunkach bankowych.

Karty kredytowe. Jak to wygląda w praktyce?

Wszystko jest brane pod uwagę. Przyznanie kart kredytowych, niezależnie od tego czy się z nich korzysta czy też nie, obciąża bardzo naszą zdolność kredytową, dlatego jeśli nie korzystamy, warto je zamknąć na czas starania się o kredyt. Do tego trzeba doliczyć stałe koszty, jak: czynsz opłaty za prąd, wodę i telefon lub Internet, tzw. koszty utrzymania. Jeśli posiadamy samochód, koszt benzyny również jest brany pod uwagę. To, co zostaje przeznaczamy na życie i teraz bank podejmuje decyzję, czy zostaje nam wystarczająco dużo, by zapłacić z tego jeszcze ratę kredytu. Ostatnim ważnym elementem w kalkulatorze jest rzecz jasna okres kredytowania podany w latach, czyli określenie wysokości raty. Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie formalności w banku, sami podejmijmy decyzję, czy jest to słuszna droga.

Na skróty:

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *