Kredyt jako aktywa w firmie. Tajemniczy klient przedsiębiorca

tajemniczy klient

Zakładając działalność gospodarczą, już wiesz, że będzie potrzebne gotówka. Co prawda, zakładamy firmę po to, by zarabiać, ale trzeba najpierw zainwestować, by można było odcinać kupony.

Aktywa w firmie z kredytu

Przy prowadzeniu firmy konieczne są też różnego rodzaju stałe płatności, a to czynsz za wynajęcie lokalu, zakup towaru, wyposażenie komputerowe, no i ZUS. Kredyt na firmę proponowany przez Idea Bank czy ING uwzględnia potrzeby początkujących firm i oferuje kredyty na preferencyjnych warunkach. Kredyt zazwyczaj jest powiązany z kontem firmowym założonym w danym banku. Zanim więc założymy konto, warto się zorientować, jaką dany bank ma ofertę kredytową dla małych przedsiębiorstw.

Tajemniczy klient przedsiębiorca – Co zyska?

Połączenie rachunku firmowego z pożyczką buduje zdolność kredytową oraz daje dostęp do dodatkowych środków z pożyczki. Przy minimum formalności i uproszczonej procedurze oceny zdolności kredytowej uzyskanie takiego kredytu do konta jest naprawdę proste. Przyznana pożyczka to także zapewnienie firmie płynności finansowej. Jeśli kontrahenci nie płacą w terminie, bardzo łatwo popaść w kłopoty. Ponadto, zawsze są pieniądze na ZUS i podatki, a jeśli dokonuje się z konta opłat na ZUS można zyskać rocznie dodatkowe kilkaset złotych. Kredyt daje możliwość zabezpieczenia płatności wystawionych faktur, choć najlepiej, gdy kredyt jest zabezpieczeniem naszej działalności, a nie jej jedynym źródłem finansowania. Lepiej jest bowiem zarabiać niż pożyczać. Niektóre banki, jak Idea Bank, oferują klientom konto połączone z usługami księgowymi i darmowym programem do wystawiania faktur.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *