Konsolidacja kredytów. Konsolidacja pozabankowa to nieopłacalny pomysł

konsolidacja kredytów

Wiele rat, wiele banków, różne terminy spłaty. Łatwo się pogubić. Często wysokość rat okazuje się tak wysoka, że zaczynamy mieć trudności ze spłatą kredytów. A gdy zaciągaliśmy każdy z nich, nie wyglądało to tak groźnie. Skąd, aż tyle zobowiązań? I co teraz, gdy grozi nam spirala zadłużenia i brak możliwości spłaty przynajmniej części rat?

Konsolidacja kredytów w banku

Kredyt konsolidacyjny jest obecnie oferowany praktycznie prawie przez każdy bank i to dzięki niemu można dosyć łatwo wyjść z tarapatów finansowych. Trzeba tylko wybrać najlepszą ofertę. W porównywarce internetowej można przejrzeć większość propozycji bankowych, ale sprawdzajmy też inne czynniki niż tylko wysokość raty. Spłata kredytu jest bowiem rozłożona na dłuższy czas, stąd mniejsza rata. Oprocentowanie wpływa no to, ile faktycznie oddamy do banku ( w kredycie konsolidacyjnym zawsze oddamy więcej).

Konsolidacja pozabankowa czy bankowa?

Jeśli twoje zadłużenie jest wysokie i potrzebujesz ponadto dodatkowej gotówki, zorientuj się w Alior banku, jakie są warunki kredytu konsolidacyjnego pod zastaw nieruchomości. Można uzyskać gotówkę nawet do 80% wartości budynku lub mieszkania, na okres 30 lat. Kredyt przyznawany jest bez prowizji. Zaletą jest też to, że można połączyć kredyty złotówkowe i walutowe. Koszty każdego kredytu można jeszcze zredukować, ubezpieczając go poprzez bank na określonych warunkach. Tego typu kredyt rozwiązuje wiele problemów. Przed podpisaniem umowy warto przekalkulować rozmaite oferty i własne możliwości, by ponownie nie wpędzić się w trudności finansowe.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *