Fundusze inwestycyjne z ochroną kapitału i ubezpieczeniem

Któż nie chce pomnażać swojego dobytku i majątku? Każdy zapytany. No tak, ale kto chce się tego uczyć jest całkiem inną kwestią. Więc albo ryzykujemy i sami decydujemy, w co chcemy inwestować, bez wiedzy i doświadczenia na ten temat, albo zdajemy się na doradcę finansowego, który jak wiadomo musi na nas zarobić.

Fundusze a własny kapitał

Chcąc być inwestorem trzeba najpierw zrobić rozeznanie we własnych funduszach. Posiadanym majątku trwałym, miesięcznych i rocznych przychodach, zadłużeniu. To pozwala stwierdzić, ile pieniędzy mamy na inwestowanie.

Fundusze z ubezpieczeniem?

Druga sprawa to ryzyko, czy jesteśmy gotowi inwestując 20 tysięcy stracić połowę? Na początku myślimy tylko i wyłącznie o sukcesie, ale o porażkę jest znacznie łatwiej. Jedną z bardziej bezpiecznych form inwestycji jest złoto. Nie przynosi ono szybkiego zysku, ale w perspektywie długiego okresu – mamy zapewniony wzrost jego ceny. Złoto jest też dobrą inwestycją w razie prawdziwego kryzysu. Jeśli inflacja osiągnie gigantyczne rozmiary, to wówczas nie będzie lepszego środka płatniczego niż złoto. Dzisiaj jego cena chwieje się i waha, ale mamy czas względnej stabilizacji. Jest to dobry czas na inwestowanie, a nie na pozbywanie się własnego kapitału. Obarczone większym ryzykiem są fundusze inwestycyjne. Ich ranking jest dostępny w Internecie.

Najlepsze fundusze inwestycyjne na 2017?

W tym roku do najlepszych funduszy inwestycyjnych zdecydowanie należy Superfund Płynnościowy. SFIO łączy bezpośrednie inwestycje w instrumenty dłużne z lokowaniem środków w jednostki uczestnictwa innych rozwiązań i oparty jest głównie na polskich funduszach.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *