Dobry doradca finansowy, kredytowy czy inwestycyjny. Jak zarabiają?

Model wynagradzania doradców powoduje, że trudno zdobyć do doradcy zaufanie. Jeśli nawet nie zdecydujemy się na korzystanie z jego usług, to po rozmowie z nami i tak doradca inkasuje należne mu wynagrodzenie, ponieważ wprowadził do bazy nowego klienta. Pieniądze wpływają niezależnie od tego, czy klient zdecydował się na dalsze korzystanie z usług doradcy, czy też nie. Wielu doradców kredytowych bazuje tylko na zbieraniu danych nowych klientów i zapisywaniu ich w Excelu.

Pamiętajmy, że doradca kredytowy zanim zaproponuje jakiś produkt, powinien poznać sytuację finansową klienta. Jest zobowiązany sprawdzić, jaką zdolność kredytową ma osoba, której doradza.

Doradca finansowy. Czego jeszcze o nim nie wiesz?

Doradca finansowy, który nauczy się kilku produktów, a potem je sprzedaje, nie jest dobrym doradcą. Dlatego zawsze powinniśmy weryfikować uzyskaną na spotkaniu z doradcą wiedzę. Najlepiej podczas rozmowy sprawdzić certyfikat doradcy i zapytać o jego sukcesy życiowe, tzn. ilu klientom ułatwił uzyskanie kredytu i czy sam ma dobrą sytuację finansową. Nie płacimy doradcy bezpośrednio. To instytucja, której produkt udało się doradcy sprzedać, płaci mu prowizję.

Doradca inwestycyjny, ubezpieczeniowy czy.. Nieważne!

Za każdy pozyskany produkt inwestycyjny, ubezpieczenie, kredyt konsumpcyjny czy hipoteczny, uruchomioną kartę kredytową – doradca otrzymuje wynagrodzenie w określonej wysokości. Skądinąd słusznie, ponieważ napracował się, namawiając nas i wypełniając milion tabelek. Teraz jednak odpowiedzmy sobie sami, czy doradca finansowy działa w naszym interesie, czy bardziej zależy mu na sprzedaniu produktu, skoro dobrze wie, jaka prowizję otrzyma.

Dlatego jeśli chcesz dobrze liczyć, licz na siebie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *