Biznes dla każdego. Szkolenie motywacyjne jako usługa

Firmę prowadzącą szkolenia można założyć nawet jako jednoosobową działalność gospodarczą. Może to także być spółka prawa handlowego (spółka jawna, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna). Firmę rejestruje się składając wniosek do KRS. Działalność tego rodzaju ma charakter edukacyjny i uzupełniający kwalifikacje.

Biznes dla każdego – Firma szkoleniowa

Do założenia firmy szkoleniowej nie jest wymagane specjalistyczne wykształcenie, poza szkoleniem z zakresu pielęgniarstwa czy położnictwa oraz kursów jazdy na kierowcę. Zakładając firmę należy, jak w każdym przypadku, wybrać formę rozliczania się z fiskusem. Usługi edukacji pozaszkolnej w tym kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego podlegają zwolnieniu od podatku VAT. Będąc właścicielem firmy szkoleniowej można zatrudniać pacowników dowolnej specjalności. Należy jednak dopełnić formalności jak w przypadku każdej firmy, np. by pracownicy wykonali badania okresowe. Szkolenia mogą odbywać się w sposób stacjonarny oraz on-line. Mogą być organizowane na potrzeby konkretnych przedsiębiorstw albo w sposób ogólny, jak szkolenia menedżerskie, na trenerów personalnych, sprzedażowe, marketinowe itd.

Szkolenie motywacyjne do założenia firmy

Szkolenia on-line wymagają posiadania platformy e-learningowej zakładanej na stronie firmy szkoleniowej. Do prowadzenia szkoleń stacjonarnych konieczna jest sala wykładowa (własna lub wynajmowana) oraz urządzenia multimedialne ułatwiające pracę wykładowcy. Szkolenie zazwyczaj kończy test wykonywany przez uczestników, a w przypadku szkoleń stacjonarnych raport podsumowujący.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *